V projektu zvyšování mediální gramotnosti byl použit zábavný termín digitální domorodci, charakterizující osoby narozené po roce1980 adigitální imigranti, pro osoby před rokem 1980. Rozlišující pojmy mají obecně charakterizovat to, jak se která generace orientuje ve světě médií a především na internetu.
Zatímco digitální domorodci jsou v on-line světě doma prakticky odmala, digitální imigranti si k němu často cestu teprve hledají. Pak je tu ale ještě zvláštní skupina, a tou by mohli být digitální domorodci tvořiví, protože ti, některé technické pojmy přenášejí i do světa off-line, tedy běžné reality (i když jak pro koho…)
Charakteristika přítelkyň, která boduje na sociálních sítích jako akt lidové tvořivosti, samozřejmě nejvíce pobaví ty, co se v daných termínech ze světa počítačů orientují. Každopádně možná tam některé typy vašich přítelkyň objevíte J
Typ VIRUS: Ani si nevšimneš a nastěhuje se ti do bytu a všechno si přivlastní. Typ INTERNET: Musíš zaplatit za přístup. Typ USB: Je dobrá jen na zastrčení kabelu. Typ WIFI: Je zadarmo a přístupná všem s příslušným zařízením.
Typ BLUETOOTH: Chce udržovat přátelství bez kontaktu. Typ SERVER: Když ji potřebuješ, vždy je obsazená. Typ WINDOWS: Má spoustu chyb, ale nedovedeš si bez ní představit život.
Typ POWERPOINT: Je atraktivní, můžeš se s ní pochlubit, ale sama o sobě nemá hodnotu.Typ EXCEL: Říká se, že umí spoustu věcí, ale ty ji používáš jen pro základní úkony. Typ WORD: Vždy má pro tebe překvapení, ale v podstatě jí nikdo nerozumí.
Typ DOS: Kdysi ji měli všichni a dnes o ní nemá zájem nikdo. Typ SCANDISK: Je ti jasné, že je užitečná a chce ti pomoct, ale nikdy nevíš, co vlastně dělá. Typ SCREENSAVER: Nehodí se na nic, ale aspoň tě zabaví.
ZAN